• Centrum pro zvířata v nouzi při ZOO Ústí n. L.

    Centrum pro zvířata v nouzi (dříve Městský útulek pro opuštěná zvířata) byl založen v roce 1995. Za dobu své existence se dostalo do povědomí mnoha Ústečanů a díky své prezentaci v regionálních i celostátních médiích i do povědomí lidí v širokém okolí. Útulek má uzavřeny smlouvy o spolupráci s některými obcemi ústeckého okresu, kterým za poplatek poskytuje své služby v jejich katastru.Centrum pro zvířata v nouzi slouží jako útočiště pro opuštěná a týraná zvířata a jako záchranná stanice pro zvířata naší fauny. Převážně se jedná o psy a kočky. Významná část psů bývá odchycena či převzata od občanů nebo ochycena městskou policií. Centrum odchyty zvířat neprovádí, spolupracuje s městskou policií, která pro něj tuto službu zajišťuje. Někteří psi jsou odchyceni a odebráni majitelům, jelikož se o ně špatně nebo nedostatečně starají. Bohužel v některých případech se jedná pouze o způsob, jak se někteří majitelé zbavují svého svěřence na náklady města. Občas jsou tak nechtění psi přivázáni u útulku či v jeho okolí. Již od vzniku centrum provádí cílené kastrace potulných koček, kterých je v našem města mnoho. Dohlíží také na to, aby byla tato populace zdravá a nevyskytovaly se v jednotlivých lokalitách různé nemoci, které by třeba mohly ohrozit i člověka.
Dane kontaktowe
V lukách 21
400-11 Ústí nad Labem
Jak mogę wesprzeć tą organizację?
Adoptując zwierzaka!<br> To najlepsza forma pomocy!

Adoptując zwierzaka!
To najlepsza forma pomocy!

Przekazując pieniądze dla naszych pupili fundacji, które zostaną  wykorzystane na niezbędne akcesoria jak posłania, karmy oraz obowiązkowe szczepienia.

Przekazując pieniądze dla naszych pupili fundacji, które zostaną wykorzystane na niezbędne akcesoria jak posłania, karmy oraz obowiązkowe szczepienia.

Przekazując zalegające w domu koce, miski, puszki psiej karmy, materiały oraz posłania dla psów i kotów.

Przekazując zalegające w domu koce, miski, puszki psiej karmy, materiały oraz posłania dla psów i kotów.

Przekazując swój 1%<br> podatku  na tą organizację!

Przekazując swój 1%
podatku na tą organizację!

Blog

Czytaj artykuły naszych wolontariuszy oraz dodawaj własne, dowiedz się więcej o adopcji, prawach zwierząt i żywienia z tematycznie posegregowanych artykułów!