• Chlupáči v nouzi, z.s.

    Spolek na ochranu zvířat Chlupáči v nouzi z.s. je spolek, založený na základě událostí v mém životě.S mojí o dva roky starší sestrou jsme se snažily pomáhat už jako děti. Zasáhla mě doba, kdy mi bylo kolem 8 let a v té době jsme bydlely s rodiči na Smíchově na Praze 5. Byla tam nádherná velká zahrada, kde žila spousta kočiček bez domova. Paní z baráku je krmila. Bylo to kolem roku 1985.Kastrace v této době nebyla moc známá. Do toho začali stavět strahovský tunel a zahrady bylo čím dál tím méně.Kolem roku 1987 se lidé z baráku rozhodli situaci řešit. Nám bylo řečeno, že si kočičky vzali hodní lidé. Asi po dvou měsících jsme se dověděly, že kočky byly na veterině utraceny.Uplynul čas a kolem roku 1994 jsme začaly vozit zbídačená štěňata od opilců z hor, kteří štěňata likvidovali nebo nechávali umřít hlady. Převážně jsme je od nich odkoupily. Psy trápili a nebyla kolikrát jiná možnost než obětovat peníze z brigád. Vše trvalo pár let.Dostala se k nám i štěňata, která chtěli lidé použít na psí sádlo. Štěňata byla vždy neskutečně začervená a zablešená.Bohužel je stále dost lidí, kteří odmítají kastraci, je to prý proti přírodě. Vzápětí jdou pro právě narozená koťata nebo štěňata, hodí s nimi o zem, utopí je nebo je dají dětem na hraní a ony je přejedou na kole. To není prý proti přírodě.Událostí je tolik, že na to nestačí jen pár řádků. Několik příběhů napíšeme do článků.Zvířat co potřebují podat pomocnou ruku je stále více.Pokud budete chtít pomoci, budeme rády.
Contact info
Lounín 34 - Tmaň
267-01 Beroun
Social media
How can I support this organization?
Adopting a pet!<br> This is the best form of help!

Adopting a pet!
This is the best form of help!

By donating money for our pets, the foundation will be used for necessary accessories such as bedding, feed and mandatory vaccinations.

By donating money for our pets, the foundation will be used for necessary accessories such as bedding, feed and mandatory vaccinations.

By handing over blankets, bowls, dog food cans, materials and bedding for dogs and cats at home.

By handing over blankets, bowls, dog food cans, materials and bedding for dogs and cats at home.

Donating your 1%<br> tax to this organization!

Donating your 1%
tax to this organization!

Blog

Read articles written by our volunteers and add your own. You can learn more about adoption, animal rights and nutrition – just search through the articles sorted by topic of interest!