Każdy może stworzyć dom tymczasowy

Dom tymczasowy jest miejscem, w którym czasowo przebywają zwierzaki oczekujące na adopcję. Do takich miejsc często trafiają te czworonogi, które są zbyt słabe fizycznie lub psychicznie by poradzić sobie w schronisku. Nawet w najlepszych placówkach zdarza się, że któryś podopieczny nie może się zaaklimatyzować. Powodów może być wiele.

Często schroniska są przepełnione i jest wiele pyszczków do wykarmienia, tu w sposób naturalny te słabsze, starsze i te całkiem młodziutkie dostają się do miski, gdy ta jest już pusta. Zdarza się także że, podopieczny schroniska ma co jeść, ale jest tak nieszczęśliwy i zestresowany, że nie je z własnego wyboru. Są także czworonogi, którym należy zapewnić lepsze warunki bytowe, lekkostrawną dietę czy poświęcić więcej czasu. A w schroniskach, z powodu nie wystarczającej ilości miejsca i personelu ciężko jest zapewnić właściwe warunki.

Dom tymczasowy jest najlepszym co możesz zrobić dla tych zwierzaków. Decydując się na przygarnięcie pod swój dach potrzebujących czworonogów pamiętaj o tym, że wiąże się to ze sporą odpowiedzialnością, poświęceniem czasu i sił. W domu podopieczni powinni otrzymać miłość, troskliwą opiekę oraz stałą obserwację. To tu zwierzaki odzyskują siły i chęci do życia oraz uczą się przebywać z ludźmi. Dzięki pobytowi w domu tymczasowym zwierzaki będą mogły szybciej zaaklimatyzować się u tych, którzy je zaadoptują.

Nie zwlekaj! Już dziś wybierz ośrodek adopcyjny, skontaktuj się z nim i stwórz dom tymczasowy dla tych, którzy tego najbardziej potrzebują.