„Każdy prezent od przyjaciela jest życzeniem szczęścia” dlatego warto przemyśleć zakup odpowiedniego podarunku dla miłośników kotów.

Ile razy zastanawiałeś się co kupić na urodziny Kasi, która ma pięć kotów lub jaki prezent podarować na święta Karolinie, która jest miłośniczką kotów? Wystarczy się zainspirować, przejrzeć bogactwo sklepów internetowych i dokonać zakupu. Oto 5 propozycji dla miłośników kotów!

Czy wiesz już wszystko o kotach? – zapewne nie, gdyż co kot to obyczaj. Sięgnij po książkę, by dowiedzieć się więcej! „Balsam dla duszy miłośnika kotów” to zbiór opowiadań o różnych kocich charakterach, o odważnie kroczących po świecie, o uparcie dążących do celu, o towarzyskich wspierających właścicieli w chwilach smutku i radości. To pozycja nie tylko dla miłośników kotów. Jeśli szukasz ciepłej, domowej atmosfery, chwili odprężenia i humoru znajdziesz tu coś dla siebie – rekomenduje Ola, miłośniczka kotów. „Powiem najkrócej, w czym rzeczy istota, bo może ktoś na to czeka: Nie chodzi o to, by człowiek miał kota, tylko by kot miał człowieka” – pisze Franciszek J. Klimek, autor książki pt. „Mruczę, więc jestem”, która jest kolejną pozycją wartą polecenia.

SMS, e-mail, chat na portalach społecznościowych – aby sprawić niespodziankę innemu miłośnikowi kotów, wypróbuj tradycyjną metodę. Dzięki wymianie pocztówek z podobiznami kotów, każdy będzie mógł zapoznać się z różnymi odmianami. Zwinny i wrażliwy kot balijski, lubiący być w centrum zainteresowania kot devon rex oraz kot singapurski, czyli mini kotek z wielkimi oczami. Dzięki listom z innymi miłośnikami kotów udało mi się pogłębić przyjaźń z ludźmi o podobnych zainteresowaniach i podobnym stylu życia. Dodatkowo dowiedziałam się więcej o innych rasach, wymieniłam informacje na temat higieny i pielęgnacji kotów – opowiada Zofia, miłośniczka kotów.

Nostalgiczny wieczór w piżamie z kotem u boku? Zapal aromatyczne świeczki, włącz nastrojową muzykę, przygotuj gorącą czekoladę… zwykły kubek nie wystarczy. W sklepach dostępne są te z zabawnymi napisami: „Miłośnik kota – z definicji osoba, która wie, że zasady w domu ustala kot” lub „Każdy kot jest moim przyjacielem”. Usiądź na kanapie, zaproś kota do wspólnej rozmowy, on na pewno ogrzeje Cię swoim futrem. Koty potrafią doskonale wysłuchać. Pamiętaj by, używać przemyślanego tonu zwracając się do nich, gdyż bardzo dobrze rozpoznają głos swoich właścicieli, a także ich emocje i nastrój.

Jeżeli lubisz gotować, przyda Ci się fartuszek w kocie wąsy, wałek z kocimi sylwetkami czy foremka na czekoladki w kształcie kotów. Aby sprawić przyjemność swojemu kocurowi, przygotuj dla niego smaczne domowe ciasteczka. Ugotuj dwa słodkie ziemniaki i ubij je na purée. Następnie puszkę tuńczyka odsącz z zalewy. Przygotuj ¼ szklanki żelatyny w proszku, ½ szklanki mąki kokosowej, 1 jajko oraz ½ szklanki oleju kokosowego. Wszystkie składniki wymieszaj tak, aby mieszanina miała konsystencję gęstego ciasta. Zrób z niej małe kulki, a następnie spłaszcz by wyglądały jak ciasteczka. Włóż do rozgrzanego do 175 stopni piekarnika i piecz przez 20 minut. Oto chwila przyjemności dla Ciebie wykorzystującego kocie gadżety w kuchni oraz dla twojego pupila!

Jednym z fenomenów więzi partnerskiej jest upodabnianie się partnerów do siebie pod względem ubioru, rys twarzy czy sposobu poruszania się. Dla miłośniczek kotów sklepy przygotowały całą kolekcję w odpowiednie wzory. Już dziś możesz podkreślić swój charakter dzięki kocim wzorom. Możesz kupić kocie sukienki, a nawet rajstopy, które wyglądają jak pończochy, z których wyglądają koty. Fenomenem jest jednak bluza przyozdobiona w kocie uszy na kapturze, odbite łapy na rękawach, a przede wszystkim zawierająca kieszeń na kota – dużą torbę, w której zmieści się twój pupil.